Ödüller ve Değerlendirme

KONGRE ÖDÜLLERİ VE DETAYLARI

Kongrede bu doğrultuda 7 bildiri ödüllendirilecektir. Değerlendirme kapsamında, kongre ve özel başlık altında 2 kategori, bu kategorilerde toplam 4 ayrı grup oluşturulacaktır. Bu gruplar; altın (1.), gümüş (2-3.) ve bronz (4,5-6.) olarak adlandırılmıştır. Ayrıca geçtiğimiz sene kaybettiğimiz Dr. Yaşar Erdinç anısına da “Finans” dalında en iyi 1 bildiri ödüllendirilecektir. Ödül alan çalışmalar kongre kitabı olarak bastırılacaktır.

Bu çalışmaların puanlamasında iki ağırlık vardır. Bunlar çalışmanın tam metninin ve bildiri sahiplerinin yapacağı sunumunun puanlarının toplanması ile hesaplanacaktır. Sunum değerlendirmesinde ise kongrenin hedefleri neticesiyle oturum başkanı ve oturum konuğu olan iş insanlarının puanlamaları dahil edilecektir.

Kongrede şeffaflık ilkesinin sağlanması adına puanlamalar açık olarak ilan edilmektedir. Bu ağırlıklandırma 100 puan üzerinde yapılmaktadır ve örnek olarak aşağıdaki gibi hesaplanacaktır.

Çalışma

Değerlendirme

Puan

Ağırlık

Genel Puan

Tam Metin

Bilim Kurulu Üyesi

80

0.70

56

Sunum

Oturum Başkanı

70

0.15

10.5

Davetli İş İnsanı

60

0.15

9

TOPLAM

75.5

Şeffaflık ilkesi gereği; eğer davetli iş insanları sunumlarda yer almaz ise oturum başkanının puanı  0.30 ile çarpılarak değerlendirilecektir. Aynı ilke gereğince; eğer bilim kurulu üyesi ilgili çalışmayı zamanında değerlendirmez ise düzenleme kurulu çalışmayı değerlendirecektir.

Kongrede verilecek ödüllerin listesine ve duyurulara  http://www.kongregeko.org ‘dan ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?